W piątek pozostaną chmury i wystąpią burze! – prognoza na 2 sierpnia

W weekend nad obszarem naszego kraju pogodę kształtować będzie w dalszym ciągu dynamiczny układ niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i miejscami burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem utrzyma się nadal zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-zachodu. Jedynie podczas burz miejscami będzie dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +28°C. Wiatr będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Jedynie podczas burz może miejscami być dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.