W czwartek będzie ciepło i przejdą też burze! – prognoza na 1 sierpnia

Z początkiem nowego miesiąca na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu będą oddziaływać dynamiczne układy niskiego ciśnienia i dodatkowo fronty atmosferyczne, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i miejscami dość gwałtowne burze z gradem. Poza tym przez weekend będzie też napływać ciepłe oraz na ogół chłodne i między wilgotne powietrze z zachodu i północy Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz występować będą dodatkowo przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i przejdą burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr podczas burz i na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo wystąpią lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +28°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Jedynie podczas burz może miejscami być dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.