W środę będzie też ciepło i wystąpią burze! – prognoza na 31 lipca

Ostatni dzień jak i początek nowego miesiąca nadal będzie pod wpływem dynamicznych układów niskiego ciśnienia, które przyniosą ze sobą silne opady konwekcyjne i miejscami burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +18°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz dość silny i porywisty z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal występować będą przelotne opady konwekcyjne o silnym i zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo w północnej oraz w Centralnej i też we wschodniej części naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +28°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie też rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.