W sobotę bardzo ciepło i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 27 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju dostanie się pod wpływ niżu, wędrującego znad wschodniej Europy przez obszar naszego kraju w kierunku Niemiec. Związana z nim będzie porcja wilgotnego powietrza. Ze wschodu popłyną do nas ciepłe, ale nie upalne masy powietrza polarnomorskiego.

Zdjęcie ilustracyjne – pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem na ogół będzie pogodnie. Jednak miejscami na wschodzie, południu i w centrum więcej chmur z których przelotnie popada,  a początkowo może także zagrzmieć. Miejscami nad ranem możliwe zamglenia i słabe mgły. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy kraju dość silny z północnego-wschodu i wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie dosyć pogodnie i bez opadów. Jednak lokalnie zbierze się więcej chmur z których przelotnie popada. Popołudniu lokalnie rozwiną się także burze i to nawet dość gwałtowne, zwłaszcza na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +28°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany, a na wybrzeżu dość silny ze wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.