W niedziele będzie upalnie i przejdą silne Burze! – prognoza na 28 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad środkowej części Europy z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i silne burze z gradem. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie gorące i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne wystąpią również burze. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz wystąpią też lokalne i dość silne burze z gradem. Temperatura powietrza będzie wysoka oraz wyniesie ona od +31°C do +35°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.