W piątek będzie gorąco i przejdą również Burze! – prognoza na 26 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na wschodzie w Centrum i między innymi też na południu kraju będą występować przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być dość pogodnie i bez opadów. Dodatkowo w pasie nadmorskim mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach mogą wystąpić też przelotne opady deszczu oraz niewykluczone lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być w zachodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +31°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i miejscami silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Comments are closed.