W czwartek będzie upalnie i miejscami wystąpią Burze! – prognoza na 25 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Bałtyku. W zamian tego napływać też będzie o wiele cieplejsze i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo mogą wystąpić lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i północnym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie występować zmienne i między innymi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i częściowo w północnej Polsce. W dodatku na Wybrzeżu niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +34°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.