W środę wystąpią liczne mgły i większe przejaśnienia! – prognoza na 24 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Karpat. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe oraz między innymi upalne i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz będą niewykluczone niezbyt liczne burze. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie. Dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +18°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie gorąco oraz na ogół wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z w większymi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północnym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +32°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Comments are closed.