W kolejnych dniach coraz bardziej gorąco i upalnie! – wstępne prognozy

Coraz więcej wskazuje na to, że przełom lipca i sierpnia przyniosą powrót gorących i upalnych mas powietrza na dłuższy okres. Możliwe, że będzie podobnie jak pod koniec czerwca.

Zdjęcie ilustracyjne – Meteo24

Obecnie po krótkotrwałym ochłodzeniu nad Polskę nasuwają się chmury związane z ciepłym frontem atmosferycznym. Początkowo we wtorek i w środę będzie z tego powodu sporo chmur i pogoda ogólnie bardziej jesienna niż letnia, chociaż już od wtorku ciepło zacznie się robić na zachodzie kraju, a w środę front ulegać będzie rozmyciu i coraz więcej miejsc w kraju cieszyć się będzie pogodnym niebem.

Źródło danych: sat24.com

Następnie za frontem znajdziemy się pod wpływem silnego wału wyżowego ułożonego południkowo, sięgającego od północnej Afryki po Skandynawię.

Źródło: wetterzentrale.de

Do końca weekendu wyż z gorącą masą powietrza umiejscowi się nad Skandynawią, blokując atlantyckie niże z chłodniejszymi masami powietrza znad Atlantyku. Sytuacja taka może się utrzymać do pierwszych dni sierpnia. W tym czasie temperatura w naszym kraju może osiągać nawet 35 st, lub nawet więcej. Z racji dominacji wyżu burz raczej nie będzie wiele, ale potencjał do lokalnych, gwałtownych zjawisk z pewnością wzrośnie.

Źródło danych: wetter3.de

Podsumowując przed nami powrót lata na całego, co z pewnością ucieszy wszystkich wybierających się na kolejne urlopy.

Comments are closed.