We wtorek miejscami spadnie deszcz i zagrzmi! – prognoza na 23 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem wyżu znad Niemiec. Poza tym do Polski będzie też napływać dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. W dodatku utrzymają się liczne chmury oraz przelotne opady deszczu i lokalne burze.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem występować będzie całkowite oraz duże i między innymi zmienne zachmurzenie. Dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północnym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się nadal przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo na południu w Centrum i na wschodzie kraju mogą lokalnie przejść burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +30°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.