W poniedziałek pozostaną przejaśnienia i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 22 lipca

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać pole podwyższonego ciśnienia oraz między innymi napływać też będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz wystąpią gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie też w większości bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze mogą miejscami pojawić się częściowo na północnym-wschodzie oraz też na południu w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.