W niedziele przez Polskę przejdą silne burze z gradem! – prognoza na 21 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznych układów niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych, które od zachodu w głąb Polski przyniosą ze sobą liczne opady konwekcyjne i też gwałtowne burze z gradem. Poza tym będzie napływać upalne i na ogół ciepłe oraz wilgotne między innymi powietrze od zachodniej części Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego wystąpią też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i przejdą lokalne i dość silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr będzie zmienny oraz na ogół słaby i też porywisty może być miejscami podczas burz. Ciśnienie atmosferyczne ponownie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym wystąpią przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i przejdą również dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +31°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.