W sobotę będzie upalnie i przejdą też Burze! – prognoza na 20 lipca

Przez weekend na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać obszar nieco podwyższonego ciśnienia i między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym zacznie też napływać o wiele cieplejsze i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo przejdą lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie kraju i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie upalnie oraz wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +31°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie w dalszym ciągu się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.