W piątek miejscami wyjdzie słońce i przejdą Burze! – prognoza na 19 lipca

Przez weekend obszar naszego kraju będzie pod wpływem nieco obniżonego ciśnienia. W zamian tego napływać też będzie o wiele cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski będzie na ogół dość pogodnie oraz przeważać może zmienne i duże zachmurzenie. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo mogą rozwijać się lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie oraz też na zachodzie i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Comments are closed.