W czwartek miejscami wyjdzie słońce i przejdą Burze! – prognoza na 18 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie pod wpływem niżu z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego przelotnie występować będą również opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy oraz też na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalnie przejdą burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i w środkowej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +29°C. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie początkowo dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.