We wtorek nadal możliwe są burze i przejaśnienia! – prognoza na 16 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie znajdować się pod wpływem nieco podwyższonego ciśnienia oraz między innymi napływać też będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz w większości powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i być może lokalne burze możliwe będą częściowo na północy i we wschodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w wielu miejscach Polski i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na południowym-zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.