W poniedziałek będzie dość pogodnie i ciepło! – Prognoza na 15 lipca.

Obszar kraju w ciągu doby będzie pod wpływem wału wyżowego, związanego z wyżem ulokowanym nad Wyspami Brytyjskimi. W związku z tym z północy spływać będą umiarkowanie ciepłe i już suchsze masy powietrza polarnomorskiego.

Zdjęcie ilustracyjne – Meteo24.com

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski i nad samym morzem zachmurzenie umiarkowane i małe. Początkowo zanikające burze na południowym zachodzie kraju, a nad ranem miejscami w kraju wystąpią zamglenia i mgły. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby z kierunków północnych i zmiennych. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz bez opadów. Jedynie na Pomorzu może zdarzyć się przelotny deszcz. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +25°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków północnych i zmiennych. Ciśnienie atmosferyczne nieco spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.