W niedziele również przejdą burze i będzie ciepło! – prognoza na 14 lipca

Obszar kraju w ciągu doby będzie nadal pod wpływem układu niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych, które nadal przynosić będą ze sobą opady konwekcyjne i burze. W zamian tego cały czas będzie też napływać ciepłe oraz na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz występować będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem wystąpi zmienne i na ogół też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach występować będą również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne również będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

Comments are closed.