W sobotę będzie ciepło i przejdą również Burze! – prognoza na 13 lipca

Przez weekend na pogodę w kraju będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym będzie też napływać dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +26°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.