W piątek przelotnie popada i zagrzmi, ale nadal cieplej! – Prognoza na 12 lipca.

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem płytkich niżów, nieznacznie przemieszczających się nad obszarem środkowej Europy. Zalegać będą nieco cieplejsze i dość wilgotne masy powietrza polarnomorskiego. W dodatku z niżem znad Niemiec związany będzie słaby front okluzji, który zaznaczy swoją obecność na zachodzie kraju.

Zdjęcie ilustracyjne – pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju przeważnie będzie zachmurzenie umiarkowane, a na zachodzie i północy przejściowo małe. Więcej chmur na wschodzie i w centrum, oraz przy zachodniej granicy. Na ogół bez opadów, ale mżawka możliwa na północnym wschodzie. Dodatkowo nad ranem na Pomorzu możliwe dość liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr będzie słaby z kierunków zachodnich i zmiennych. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski również wystąpi zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami Najwięcej chmur zbierze się jednak na zachodzie kraju, ale deszczu z nich niewiele. Poza tym w różnych obszarach możliwe będą pojedyncze ośrodki konwekcyjne i burzowe lub ich skupiska. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zmiennych. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.