W środę będzie nadal chłodno i przelotnie popada! – prognoza na 10 lipca.

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem rozległego niżu znad północno-wschodniej Europy. W dalszym ciągu sprowadzać on będzie do naszego kraju chłodne i wilgotne masy powietrza polarnomorskiego, pochodzenia atlantyckiego.

Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne, ale głównie na wschodzie, w centrum i na północy kraju. Na zachodzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +13°C. Najzimniej w górach, a najcieplej na Wybrzeżu. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany z kierunków północno-zachodnich w porywach do 35 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone są też między innymi lokalne burze, ale największe ryzyko burz będzie tylko we wschodniej części kraju i przy granicy. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +21°C. Najchłodniej w górach, najcieplej w Wielkopolsce. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany, okresowo dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.