W czwartek wystąpią większe przejaśnienia i zagrzmi! – prognoza na 11 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad zachodniej Rosji z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski zacznie już napływać dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalnie możliwe są burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski również wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie więcej pogodnego nieba jak również bez opadów powinno być częściowo na północy i w całym pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.