We wtorek będzie chłodno i wystąpią lokalne burze! – prognoza na 9 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie w zasięgu dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Krajów Nadbałtyckich i zachodniej Rosji z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz też na południu w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +15°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone są też między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.