W tygodniu pozostaną liczne chmury i lokalne Burze! – prognoza na 8 lipca

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju również oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Krajów Nadbałtyckich i zachodniej Rosji z systemem frontów atmosferycznych, które przynosić będą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą też przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na południu i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +20°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.