W niedziele również możliwe będą lokalne burze! – prognoza na 7 lipca

Przez weekend na pogodę w naszym kraju będzie nadal oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii i północnej Rosji z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą silne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Poza tym do Polski cały czas będzie napływać ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachody Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą o zmiennym natężeniu przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz też z północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.