Weekend nadal ciepły i miejscami Burzowy! – prognoza na 6 lipca

Przez weekend na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. W zamian tego napływać cały czas będzie ciepłe oraz dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie dość Pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +14°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie pochmurno oraz pojawią się przejaśnienia i między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +27°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.