W piątek będzie ciepło i lokalnie przejdą Burze! – prognoza na 5 lipca

Przez weekend na pogodę w naszym kraju oddziaływać nadal będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej Skandynawii z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i między innymi lokalne burze z gradem. Poza tym będzie też napływać dość chłodne oraz na ogół ciepłe i wilgotne również powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie słabe oraz silne opady konwekcyjne i lokalne burze pojawią się na Wybrzeżu oraz częściowo na zachodzie w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +25°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.