W czwartek wystąpią przejaśnienia i lokalne Burze! – prognoza na 4 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju początkowo będzie pod wpływem wyżu. W zamian tego cały czas napływać będzie też dość chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie lokalne burze i opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu możliwe będą na Wybrzeżu i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem również będzie pochmurno oraz miejscami z większymi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą na Wybrzeżu i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.