W środę również możliwe są burze i przejaśnienia! – prognoza na 3 lipca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem wyżu oraz między innymi napływać też będzie dość chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy, które dodatkowo na północy i w Centrum Polski będzie objawiać się rozwojem burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze możliwe będą tylko na północy oraz też na południu i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na północy i częściowo w Centrum kraju możliwe będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i miejscami też dość pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.