We wtorek wystąpi silny wiatr i możliwe są Burze! – prognoza na 2 lipca

W ciągu najbliższej doby na północy i wschodzie Polski w dalszym ciągu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej Skandynawii z frontem atmosferycznym. Jedynie pozostały obszar naszego kraju znajdzie się pod wpływem wyżu. Poza tym będzie też napływać chłodne oraz dość ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem wystąpi duże i zmienne zachmurzenie oraz pojawią się też silne opady konwekcyjne oraz lokalne i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C/+21°C na północy i zachodzie do +23°C/+25°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.