W poniedziałek przejdą silne burze i będzie gorąco! – prognoza na 1 lipca

Z początkiem nowego miesiąca na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i dodatkowo silne burze z gradem. Poza tym będzie też napływać ciepłe oraz na ogół upalne i między innymi wilgotne również powietrze z zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski początkowo będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie nieco więcej chmur oraz niewykluczone przelotne opady konwekcyjne i burze możliwe będą na północy w Centrum i też na zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 50-60 km. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem wystąpi na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i między innymi przejdą lokalne oraz silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C/+27°C na północy i w Centrum Polski do +28°C/+33°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.