W niedziele będzie upalnie i też słonecznie! – prognoza na 30 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju początkowo będzie pod wpływem wyżu. Poza tym do Polski będzie też napływać bardzo ciepłe i na ogół dość mało wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu. Jedynie nad obszar wschodniej części kraju napłynie ciut chłodniejsze i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i małe zachmurzenie oraz będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie pogodnie i na ogół bez opadów oraz miejscami pojawi się też zmienne i małe zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +31°C do +36°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.