W sobotę będzie gorąco i wyjdzie słońce! – prognoza na 29 czerwca

Przez weekend pogodę w naszym kraju będzie kształtować wyż, który ulokuje się nad Niemcami i Polską. W zamian tego napływać też będzie dość chłodne oraz na ogół gorące i umiarkowanie wilgotne powietrze z północy i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się przelotne opady konwekcyjne o niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz też na północy i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również utrzyma się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnienia i dodatkowo będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +28°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.