W piątek zagrzmi i wyjdzie zza chmur słońce! – prognoza na 28 czerwca

Przez weekend obszar naszego kraju będzie pod wpływem wyżu znad południowego Bałtyku. W zamian tego będzie też napływać ciepłe oraz dość chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu oraz w porywach miejscami może dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na zachodzie w Centrum i na południu naszego kraju występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na Pomorzu oraz częściowo w Centrum i między innymi też na północnym-wschodzie i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +27°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu oraz miejscami w porywach może dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.