W czwartek będzie dość ciepło i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 27 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju na nowo będzie pod wpływem wyżu. Jedynie na wschodzie Polski zaznaczy się układ niskiego ciśnienia znad Białorusi z frontem atmosferycznym. Poza tym będzie też napływać niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i miejscami porywisty z północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz możliwe będą przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny z północnego-zachodu oraz w porywach miejscami może dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.