We wtorek przybędzie więcej chmur i będzie upalnie! – prognoza na 25 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie nadal pod wpływem wyżu znad Morza Bałtyckiego. W zamian tego napływać też będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +33°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.