W środę będzie upalnie i przejdą silne Burze! – prognoza na 26 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju znajdzie się pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Białorusi z frontem atmosferycznym, który ze sobą przyniesie między innymi opady konwekcyjne i niewykluczone burze. Poza tym do Polski będzie też napływać upalne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz początkowo w większości powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i gwałtowne burze z gradem możliwe będą na zachodzie oraz między innymi na północy i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +31°C do +38°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne również będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.