W poniedziałek wyjdzie słońce i będzie gorąco! – prognoza na 24 czerwca

W tygodniu na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie wyż znad Skandynawii. W zamian tego do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami i dodatkowo nie będzie padać. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem pojawią się na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.