W niedziele będzie nadal dość pogodnie i ciepło! – prognoza na 23 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne i dość gwałtowne burze z gradem nadal występować będą częściowo na zachodzie oraz też na południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na południu oraz też częściowo w Centrum i na wschodzie Polski przechodzić będą dodatkowo opady konwekcyjne i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +27°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.