W sobotę wyjdzie słońce i miejscami zagrzmi! – prognoza na 22 czerwca

Przez weekend obszar naszego kraju będzie pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Poza tym do Polski będzie napływać też ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu Europy, które dodatkowo objawi się rozwojem konwekcji i burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno oraz wystąpi też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone są również lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i w północnej części naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C/+23°C nad samym morzem i zachodzie do +24°C/+28°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.