W piątek również ciepło i miejscami zagrzmi! – prognoza na 21 czerwca

Przez weekend obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym. Poza tym do Polski będzie cały czas napływać ciepłe oraz gorące i na ogół dość wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu. Jedynie po zachodniej części naszego kraju początkowo utrzyma się nieco chłodniejsze i też wilgotne powietrze, które napływać będzie z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo przejdą gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą też dodatkowo lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +27°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie początkowo dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.