W środę będzie upalnie i przejdą silne Burze! – prognoza na 19 czerwca

W ciągu najbliższej doby początkowo w naszym kraju pogodę będzie kształtować wyż znad Białorusi. Poza tym utrzyma się też ciepłe oraz na ogół gorące i dość wilgotne powietrze, które dodatkowo objawiać zacznie się rozwojem burz i opadów konwekcyjnych.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na południu w Centrum i na wschodzie Polski niewykluczone będą nadal przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i przejdą silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +32°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

Comments are closed.