We wtorek będzie gorąco i z przejaśnieniami! – prognoza na 18 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Krajów Nadbałtyckich. Poza tym do Polski na nowo będzie napływać upalne oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze możliwe będą częściowo na zachodzie i południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju również utrzyma się zmienne i dość duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie i południu Polski w dalszym ciągu mogą występować przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +29°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.