W poniedziałek pogoda się uspokoi i wyjdzie słońce! – prognoza na 17 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie pod wpływem wyżu, który znajdować będzie się nad Polską. Poza tym napływać też będzie ciepłe i między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne i dość gwałtowne burze z gradem mogą pojawić się częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i burze mogą lokalnie wystąpić częściowo na zachodzie oraz też na południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +28°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.