W niedziele przechodzić będą burze i będzie gorąco! – prognoza na 16 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem obniżonego ciśnienia z frontem atmosferycznym, który między innymi przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze. Poza tym do Polski będzie też napływać gorące i na ogół chłodne powietrze z południa i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i przejdą silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C  do +20°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego przelotnie występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i burze. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +27°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.