W sobotę wrócą silne burze i będzie upalnie! – prognoza na 15 czerwca

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć płytki niż znad Niemiec z frontem atmosferycznym oraz między innymi układ podwyższonego ciśnienia. W zamian tego do Polski będzie cały czas napływać upalne oraz chłodne i wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-zachodu Europy, które dodatkowo objawiać będzie się rozwojem silnych burz.

 

Autor Zdjęcia - Grzegorz Zawiślak - Polscy Łowcy Burz

Autor Zdjęcia – Grzegorz Zawiślak – Polscy Łowcy Burz

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się również zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach przechodzić będą między innymi przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +20°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i między innymi przejdą też silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do +35°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.