W piątek również gorąco i przejdą też Burze! – prognoza na 14 czerwca

Przez weekend na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać układ wysokiego ciśnienia. Poza do Polski będzie też napływać ciepłe oraz między innymi gorące i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie oraz utrzyma się też zmienne i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach Polski i częściowo nad samym morzem nadal występować będą silne oraz o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Jedynie podczas burz miejscami może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski na ogół utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnienia oraz między innymi przechodzić będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i silne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz też na północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C/+28°C nad samym morzem i na północnym-wschodzie do +29/+32 termometry nadal wskazywać będą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Jedynie w rejonie burz będzie silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.