W czwartek nadal gorąco i z silnymi Burzami! – prognoza na 13 czerwca

Obszar naszego kraju w ciągu doby nadal będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą kolejne opady konwekcyjne i silne burze z gradem. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe oraz między innymi chłodne i wilgotne powietrze z południa i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz wystąpią gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +20°C. Wiatr podczas burz będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz między innymi przejdą też dość gwałtowne i silne burze z gradem. Jedynie dość spokojnie i bez burz powinno być w pasie nadmorskim i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C/+28°C nad morzem i częściowo na zachodzie kraju do +31°C/+34°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół słaby i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.