W środę będzie też gorąco i wystąpią Burze! – prognoza na 12 czerwca

W ciągu najbliższej doby na pogodę w naszym kraju nadal będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Europy z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą kolejne ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie między innymi upalne i na ogół wilgotne powietrze z południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zmian tego pojawią się też silne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów powinno być na północnym-wschodzie i częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr podczas burz będzie na ogół dość silny i porywisty oraz wiał będzie z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne oraz wystąpią też gwałtowne i między innymi silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +32°C do +34°C. Wiatr podczas burz będzie nadal dość silny i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych też kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.