We wtorek będzie upalnie i przejdą silne Burze! – prognoza na 11 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad zachodniej części Europy z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą silne opady konwekcyjne i burze z gradem. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach początkowo powinno być dość pogodnie i bez opadów. Jedynie większe zachmurzenie oraz między innymi opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i gwałtowne burze z gradem przechodzić będą na zachodzie oraz też częściowo na północy Polski i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-schodu w porywach do 30-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski będzie upalnie oraz wystąpi między innymi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady konwekcyjne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +30°C do +33°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.